Fazıl Say’ın başlattığı ve Türkiye’de olmasam da elimden geldiği kadar yazılı medyadan takip ettiğim arabesk tartışmasında kesinlikle iki taraftan da (halka istediğini veriyoruz’cular/seçkin(ci)ler) olmaktan yana değilim. Bence bu tartışmaya en güzel cevap Levent Yüksel’in yeni çıkardığı “Aşk Mümkün müdür Hala?” adlı single çalışmasındaki aynı adlı şarkı ile “Hangimiz” adlı şarkı.

levent

Bu iki şarkı kanımızdaki arabeski kanımızdaki modern pop müzik ile eminim ki bir satış kaygısı olmadan, içten gelerek, doğallıkla, tam da böyle olduğumuz için harmanlamayı pek güzel başarmışlar. Emeği geçenlerin ve Levent Yüksel’in ellerine sağlık. Işın Karaca’nın ticari ticari kokan “Arabesque” albümünün tam tersine, bu albümü zevkle dinliyorum. “Okumuş”um, “entel”im ama acılı olsun diye yapılmamış, doğal olarak öyle olan ve içinde arabesk barındıran şarkıları da dinliyorum, seviyorum, bundan utanmıyorum.

gc3bcccc3bckemrah-3F35-F198-5DF9

81614

ingiliz filiz
İngiltere’ye ilk kez 2007 yılında eğitim için, İstanbul’dan geldim. Daha sonra 13 yıla yakın bir süre Londra’da yaşadım. 2.5 yıl önce de İngiltere’nin güneyinde küçük bir kente taşındım. İngiltere’de yaşam ve kültür konulu yazılarımı bu blogda topluyorum. Bu yazıların büyük bölümünü Londra’da yaşarken yazdım ve müzik, yeme-içme, sinema gibi ilgi alanlarımı Londra’da düzenlenen etkinlikler çerçevesinde paylaştım. Şu an çocuklu hayat dolayısıyla eskisi kadar kültürel etkinliğe katılamıyorum, dolayısıyla blog konularım da biraz evrim geçirdi. Çocuk kitapları, çocuk oyunları, aile dostu lokantalar, pub’lar, tatil seçenekleri gibi konularda yazıyorum artık daha çok. Yine de Londra’ya arada bir de olsa gidiyorum ve bu gidişlerimde katıldığım etkinlikleri yazmaya devam edeceğim. Blogumla ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yazıların altına yorum şeklinde bırakabilirsiniz. Eposta adresim:filiz (at) ingilizfiliz (nokta) com Özellikle yazmamı istediğiniz bir konu olursa belirtebilirsiniz. Ayrıca bültenime abone olursanız ne güzel olur 🙂 Bülten aboneliği için aşağıya tıklayabilirsiniz: https://ingilizfiliz.com/newsletter-sign-up/ Keyifli okumalar… 🙂

Bir Cevap Yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Takibe almaya ne dersiniz? :)

tr_TRTürkçe