Bebeğimin doğumundan hemen önce, annem ricam üzerine zıbınlarını, içliklerini ve tulumlarını Türkiye’den satın aldı. Bebeğimizin ince ve narin tenine ilk değenler organik pamuktan olsun diye bunları OrganicEra’dan satın almayı tercih etmiş. İyi ki de öyle yapmış! OrganicEra, Türkiye’nin ilk ve tek, sertifikalı organik anne-bebek ürünleri mağazası. Annem sayesinde ben de burayı öğrenmiş oldum. 🙂 İki yıl kadar önce açtığı mağazalarında bu marka, organik tekstil alanındaki 10 yılı aşkın deneyimi sonucunda organik pamuktan üretilen bebek-çocuk giysileri, ev ve banyo tekstil ürünleri, temizlik ürünleri ve oyuncaklar satıyor. Bebek taşıma bezleri (sling), hamile / emzirme sütyenleri ve yastıkları, alışveriş çantaları ve organik tarım ürünleri de cabası… Pamuğun organik olması, ağartıcı ve insan sağlığına zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilmesi anlamına geliyor. OrganicEra ürünleri, Türkiye ve İngiltere gibi pek çok ülkenin organik tarım sertifikalarına sahip. Üstelik, Avrupa ülkelerinin yanında Hong Kong, Lübnan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de dahil olduğu 13 ülkeye ihraç ediliyor.

Mağazayı Türkiye’ye tatile gittiğimde annem ve bebeğimle ziyaret ettik. Bir de baktım ki, OrganicEra’da organik yiyecekten deterjana, bebek dişleri için parmak fırçasından suluğa birçok kategoride ürün satılıyor. Kendi markası dışında, Badger, Friendly, Jack N ‘Jill, Sodasan gibi daha önce duyduğum yabancı yeşil markalar da burada bulunabiliyor. Ürün çeşitliliği ve mağaza yöneticisinin sıcak ilgisi de beni etkileyen unsurlardandı. 

OrganicEra logo
OrganicEra sertifikalı organik, hem de yerli bir marka…

Bebeğimi mümkün olduğunca doğal bir şekilde büyütmek istiyorum. Bu nedenle altıncı ayda ek gıdaya geçerken plastik olmayan suluk ve kase bulmakta epey zorlanmıştım. Kısmet OrganicEra‘nın imiş. Meğer Mother’s Corn (Anne Mısırı) diye, mısırdan suluk, tabak ve kase üreten bir marka varmış. 2011’den bu yana faaliyette olan bu Kore markası, ürünlerinde kanserojen, çocuklara zararlı veya toksik madde kullanmıyormuş. Üretimini de Kore’de gerçekleştiren doğa dostu marka, 2015’in ilk yarısında satışlarını 2014’ün aynı dönemine göre yüzde 200 oranında artırmış ve gelirinin yarıdan fazlasını da yabancı piyasalara satıştan elde etmiş. Kendisi de çocuk sahibi olan firmanın kurucusu, halen tüm üretim süreçlerini denetliyormuş. İnternette yaptığım araştırmada gördüm ki Tayland ve Singapur gibi Uzakdoğu ülkelerinde popüler olan şirkete İsveç ve Danimarka’dan bazı girişimciler ortak olmak istemiş. Mother’s Corn ürünleri Benelüks ülkeleri, Japonya, Bulgaristan, Fransa ve ABD’de de satılıyormuş.

Ben bu markanın yemek ve atıştırma kasesini aldım. Türkiye pazarına göre fiyatı da makuldü, 45 TL. Uzun yıllar boyunca kullanacağınız, bebeğiniz için güvenli, sağlam ve çevre dostu bir ürün için ucuz bile bence. Gayet de memnunum. Kaseye sıcak yemek konabiliyor. Bebek bu kaptan pipetle su da içebiliyor. Kasenin iki kulbundan kendi de tutabiliyor su içerken. Markanın ürettiği bazı yemek kapları 3 dakikadan kısa süreliğine mikrodalgaya da atılabiliyor. Bunlar bulaşık makinesine girmiyor ama o kadar küçük kapları elde yıkamak bana zor gelmiyor açıkçası. Üstelik miadını doldurup geri dönüşüm kutusuna atıldıktan sonra toprakta çözünebiliyor.

motherscorn
Hem atıştırma tabağı, hem suluk hem de kase…

OrganicEra’dan bu sefer aldığım diğer ürünler şunlardı:

Bebek için Jack N’ Jill marka, silikon, parmak diş fırçası, plastik içermiyor. Üstelik 1.5 yaşına kadar kullanılabiliyor. 29,90 TL

parmak fırça
Parmak fırçası

Aynı markanın bambu bardağı: kırılmıyor, plastik içermiyor.

bambu bardak
bambu bardak

Makarna, Lütfen! marka organik köy peynirli makarna (10 TL, 250 gr) ve organik çorbalık tahıl karışımı (bulgur ve mercimek): doğal ve lezzetli. Bütün bu ürünlerden çok memnunum. 

organicera uniq
Organicera Uniq İstanbul mağazası

Bundan sonraki Türkiye seyahatlerimde bu mağazaya gideceğimden adım gibi eminim! Siz de OrganicEra’ya uğramak isterseniz İstanbul’da iki mağazası var. Mağazaların bilgileri aşağıda:

Uniq İstanbul mağazası, haftanın her günü, saat 10:00 – 21:30 arasında açık. 
Adres: Maslak – Ayazağa Cad. No 4 Ayazağa – Sarıyer

Suadiye Mağazası ise haftanın her günü 10:30 – 19:30 saatleri arasında hizmet veriyor.  
Adres: Bağdat Caddesi, Noter Sokak, No 31 Suadiye

Şimdiden keyifli alışverişler! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ingiliz filiz
İngiltere’ye ilk kez 2007 yılında eğitim için, İstanbul’dan geldim. Daha sonra 13 yıla yakın bir süre Londra’da yaşadım. 2.5 yıl önce de İngiltere’nin güneyinde küçük bir kente taşındım. İngiltere’de yaşam ve kültür konulu yazılarımı bu blogda topluyorum. Bu yazıların büyük bölümünü Londra’da yaşarken yazdım ve müzik, yeme-içme, sinema gibi ilgi alanlarımı Londra’da düzenlenen etkinlikler çerçevesinde paylaştım. Şu an çocuklu hayat dolayısıyla eskisi kadar kültürel etkinliğe katılamıyorum, dolayısıyla blog konularım da biraz evrim geçirdi. Çocuk kitapları, çocuk oyunları, aile dostu lokantalar, pub’lar, tatil seçenekleri gibi konularda yazıyorum artık daha çok. Yine de Londra’ya arada bir de olsa gidiyorum ve bu gidişlerimde katıldığım etkinlikleri yazmaya devam edeceğim. Blogumla ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yazıların altına yorum şeklinde bırakabilirsiniz. Eposta adresim:filiz (at) ingilizfiliz (nokta) com Özellikle yazmamı istediğiniz bir konu olursa belirtebilirsiniz. Ayrıca bültenime abone olursanız ne güzel olur 🙂 Bülten aboneliği için aşağıya tıklayabilirsiniz: https://ingilizfiliz.com/newsletter-sign-up/ Keyifli okumalar… 🙂

Bir Cevap Yazın

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Takibe almaya ne dersiniz? :)

tr_TRTürkçe